Strona przeciwników energetyki jądrowej

Dokumenty Materiały Archiwa Linki Kontakt

21. lipca 2015 rok

 

Jutro 22. lipca 2015 roku o godzinie 8:00 ma się zebrać doraźna komisja do spraw przeciwdziałania potencjalnej lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno. Podobno mają być poruszane kwestie rozprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie wskazania lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach zaplanowanej na 07. sierpnia tego roku - jednakże dobrze by było, gdyby mieszkańcy gminy Mielno i nie tylko oni byli obecni podczas tej komisji na sali Rady Gminy, aby patrzeć na ręce jej członkom a szczególnie przewodniczącemu.

 

Komisja ta została powołana jeszcze 24. lutego 2012 roku Uchwałą Nr XX/210/2012 w sprawie powołania doraźnej komisji do spraw oceny potencjalnej lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno. Określone kompetencje komisji i jej skład osobowy były kilkakroć zmieniane innymi uchwałami. Ostatnia zmiana jest wynikiem wyborów do władz lokalnych w 2014 roku. Od tego czasu komisja łaskawie została zebrana tylko raz.

 

Zatem ta niewiele robiąca komisja zbiera się jutro, by radzić i nadrabiać, aby zapracować wreszcie na swoje wynagrodzenie, czy jak wolą poprawni politycznie - diety. Będąc na takiej diecie - wiadomo - człowiek ma za mało energii, by walczyć z takim Goliatem, jakim jest energetyka jądrowa. Tylko - który z członków tej komisji to mityczny Dawid? I kto w wyniku tych obrad rybkę strzeli?

 

 

 

 

 

Zasady umieszczania materiałów na stronie