Strona przeciwników energetyki jądrowej

Dokumenty Materiały Archiwa Linki Kontakt

22. lipca 2015 rok

 

Dziś 22. lipca 2015 roku rano zebrała się na krótko doraźna komisja do spraw przeciwdziałania potencjalnej lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno. Czy rozmawiała o rozprawie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie wskazania lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach zaplanowanej na 07. sierpnia tego roku? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.

 

Ta komisja, którą w skrócie określmy jako pseudoantyatomową (cóż za długaśne słowo) niczego merytorycznego nie umiała ustalić. I niczego nie ustaliła. A może nazwać ją by należało komisją 22. lipca? Co może zrobić komisja, której odebrano jedyne narzędzie do walki, jakie miała, czyli środki finansowe? Postanowiono natomiast, że w czwartek - czyli jutro - zbierze się w Gąskach kolejne zebranie. Też pseudoantyatomowe? Może władza gminy da łaskawie parę groszy na autobus i ludzie pojadą z chorągiewkami i wiatraczkami pseudoantyatomowymi do Warszawy. Tylko co to da?

 

Natomiast złożenie wniosku o zmianę składu sędziowskiego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym cośkolwiek by dało. Przecież można wnioskować o wyznaczenie takich sędziów w tak ważnej sprawie jak lokalizacja elektrowni jądrowej, by bodaj jeden z sędziów był autorytetem prawnym albo przynajmniej miał tytuł profesora prawa. Profesor prawa z automatu autorytetem prawnym nigdy się nie staje, ale wzięty autor i ktoś, kto ma dobrą opinię u ludzi, takim autorytetem prawnym może być. Czy takich wśród sędziów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym nie ma?

 

O innych pomysłach napiszemy po tym gąskowym zebraniu, oby nie pseudoantyatomowym.

 

 

 

 

 

Zasady umieszczania materiałów na stronie