Strona przeciwników energetyki jądrowej

Dokumenty Materiały Archiwa Linki Kontakt

18. sierpnia 2015 rok

 

Przedstawiamy film, będący relacją z rozprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, która odbyła się 07. sierpnia w sprawie wskazania lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach w gminie Mielno.

 

NSA Gąski elektrownia

 

 

Ciekawostek w tym materiale dokumentalnym jest wiele, jednakże warto zwrócić uwagę na kiwającą głowę wójta gminy Mielno po pytaniu ze strony sędziego prowadzącego, czy pozostali na sali to publiczność. Nie tylko blond fryzura nad żakiecikiem i zza okularków wójta kiwa się potakująco na to pytanie. Wszakże nikt chyba nie odważy się twierdzić, że tam oprócz fryzury, akcesoriów i odzienia już tylko pustka. A przecież wójt gminy Mielno jest stroną w sprawie i to - jak twierdzą fanatyczni zwolennicy tegoż wójta - jest najważniejszą stroną w walce z energetyką jądrową w gminie Mielno i nie tylko. A tu okazuje się, że przed sądem potwierdza - czyli liczyć można, że nie kłamie - że jest tylko publicznością w sprawie. A może już nie chce być wójtem, gdyż sprawowanie mandatu jest męczące.

 

Pozostałe kwestie, na które warto zwrócić uwagę szczególną, to odpychanie się pełnomocników stron od wniosku wniesionego na rękach Wiesława Ramotowskiego. Jakby dosłownie słychać było w powietrzu piłatowe „Umywam ręce” - togi wszakże bez fartuszków, niezbyt odporne na pochlapanie. O prawnikach i ich „odwadze” napiszemy kiedy indziej. To - co każdy sam zobaczy i usłyszy w tym filmie - mówi samo za siebie.

 

Na koniec dodajmy, że Japonia - jak już wiemy - kraj precyzji uruchomiła ponownie elektrownię jądrową Sendai na wyspie Kiusiu i to dwa dni po 70 rocznicy zrzucenia bomby na Nagasaki, graniczącego tylko przez małą zatokę tej wyspy z tymże zakładem - jak twierdzą zwolennicy energetyki jądrowej - realizującym pokojowe zastosowanie energii jądrowej. Jak widać, władze Japonii też niczego się nie nauczyły nawet z własnej historii.

 

 

Powrót

 

 

 

 

 

Zasady umieszczania materiałów na stronie