Strona przeciwników energetyki jądrowej

Dokumenty Materiały Archiwa Linki Kontakt

03. sierpnia 2015 rok

 

Gmina Mielno przypomina na mapie wielki okręt lub statek i to na dokładkę tonący, gdy mapa jest prawidłowo usytuowana jeśli idzie o kierunki geograficzne - czyli poziom morza to linia równoleżników.

 

 

You need flash.

Za kilka dni rozstrzygnie się ostatecznie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, czy będą tu budować elektrownię jądrową czy nie, a ci tutaj festyny organizują. Od wyroku tego sądu nie ma odwołania, przerywającego choćby iluzorycznie bieg sprawy. Zupełnie jak na Titanicu. Jest taka stara piosenka, w której padają słowa: „A gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała...”.

 

I te kłamstwa rozpowiadane wszędzie przez służalców dwu największych partii politycznych w Polsce, że w referendum 12. lutego 2012 roku i w całym sprzeciwie społecznym przeciwko elektrowni jądrowej w Gąskach pomagali nam rzekomo posłowie tych partii. Kiedy? W jaki sposób? Którzy? I co zrobili?

 

Przyjechało dwu kłamliwych posłów, którzy spanikowali, że ludzie na miejscu pokrzyżują im plany budowy elektrowni jądrowej. Tu oni, dobrodzieje nasi, chcą nam elektrownię jądrową postawić, jako cudowną inwestycję ratującą nasz region od biedy i głupoty, a lokalni się zbuntowali. Panowie posłowie pletli potem za jednym z nich, a pierwszym autorem tej lokalizacji elektrowni jądrowej, że tej elektrowni „nie będzie”.

 

I te łgarstwa zdemoralizowały wielu ludzi, którzy w nie uwierzyli i oklapli, nic nie robiąc, by wygonić takich pseudoinwestorów, rujnujących podstawy gospodarki lokalnej. Jeśli tej elektrowni nie będzie, to po co się toczy sprawa w sądzie? A nie będzie jej tylko wtedy, gdy sprzeciwimy się jej powstaniu, a szemrania o tym, że posłowie obiecali, że „nie będzie” - potraktujemy jak na to zasługują, jak defetyzm.

 

Obecnie sprawa jest w toku i nawet na ostatnią chwilę można coś zrobić, choćby napisać zgodny wniosek o zmianę składu sędziowskiego. Jednakże do tego trzeba mieć odwagę. A nie piec gąski w kanibalicznym osłupieniu i mieć dobre samopoczucie, bo środki mające iść na walkę z energetyką jądrową, się przehulało.

 

 

 

 

Zasady umieszczania materiałów na stronie