Strona przeciwników energetyki jądrowej

Dokumenty Materiały Archiwa Linki Kontakt

04. sierpnia 2015 rok

 

Co naprawdę przyświecało obradującym przy tak zwanym okrągłym stole? Co spowodowało, że cała grupa polityczna wyrosła przy tym kancie zaokrąglanym w nieskończoność, zgodziła się na zaplenienie energetyki jądrowej w Polsce?

 

 

O tym, czy zrobili nas w jajo czy nie przy tym, nie warto długo mówić. Okrąg jest w istocie elipsą o jednym ognisku. Jednakże my zawsze patrzymy na to z boku, z pewnej perspektywy... A z takiego punktu widzenia jajo wychodzi samo, czy tego chcieć czy nie. A co było w centrum uwagi tego nowego, rodzącego się wtedy układu? Czy przyświecały obradującym jakieś światłe i szlachetne ideały?

 

A może na środku zamiast kwiatków nagrobnych wyświetliła się im czarna dziura ich bezideowej pustki? I powoli objawiła trzy opcje promieniotwórcze. Zawsze dwie dominujące i trzecią - tę która jak trzecia noga lub szara strefa objawia się stale w różnych kształtach. Prawdziwy okrągły stół jądrowy.

 

Czy zatem zrobili nas tam w trąbę, na szaro czy w jajo - to już rzecz gustu. Fakty są nieubłagane - dziś większość z tak zwanych polityków pookrągłostołowych jest za energetyką jądrową w Polsce, choć wtedy udawali, że są z Narodem i nie chcą u nas żadnych elektrowni jądrowych.

 

 

 

 

Zasady umieszczania materiałów na stronie